Herontwikkeling in Grootegast

maandag 20 juni 2011
timer 1 min
In Grootegast zijn delen van de Hoofdstraat en de omgeving herontwikkeld. De Hoofdstraat is het centrale hart van deze Groningse plaats. De herontwikkeling werd gestart met het bouwen van nieuwe appartementen, winkelruimtes en een bibliotheek.
Herontwikkeling in Grootegast

 

Notoaristuun


De openbare ruimte is ook onder handen genomen. Het park Notoaristuun is opnieuw ingericht. De Hoofdstraat is voorzien van een volledig nieuw tapijt van rode klinkers en er is tussen het park en de appartementen een marktplein aangelegd.

Ondergrondse kasten


Het marktplein is voorzien van moderne ondergrondse kasten zodat deze tijdens en buiten de marktdagen geen obstakel vormen. Er zijn PUTkasten toegepast voor de elektriciteitsvoorzieningen waarmee het plein over voldoende aansluitpunten beschikt. Voor het drinkwater is een PUTkast model Watertap toegepast. Deze voorzieningen kunnen ook worden gebruikt als er evenementen op het plein worden gehouden.

Terug naar overzicht >>>

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »