Piet Soerplein laat Havelte weer stralen

maandag 28 januari 2019
timer 2 min
De langverwachte herinrichting van het Piet Soerplein in Havelte is dan eindelijk een feit. Het project is in goed overleg en inspraak met de inwoners uitgevoerd.

De herinrichting van het Haveltse Piet Soerplein is onderdeel van een overkoepelende metamorfose van het centrumgebied van Havelte. Het plein is groener geworden, en het is de bedoeling dat het plein door middel van bomen in de komende jaren nog groener wordt. Afgelopen november zijn aan de Dorpsstraat en Egginklaan in totaal 49 bomen geplant. 




Inspraak en meedenken

Dorpsgemeenschap Havelte heeft in goed overleg met de ondernemersvereniging van Havelte het initiatief genomen voor de opzet van het Ruimtelijk Actieplan Havelte. De plannen die zijn uitgevoerd, zijn ontworpen door Jorrit Noordhuizen. Hij is een Utrechts landschapsarchitect en voormalig inwoner van Havelte. 


Lang parkeren rondom het Piet Soerplein kan nu op het evenemententerrein bij het rugbyveld. De parkeerplaats op het plein kan dan gebruikt worden door klanten van de ondernemers in het dorp. 

Straatmeubilair

Voor het straatmeubilair viel de keuze al snel op op maat gemaakte banken. Het gaat om tien bankjes zonder en vier banken met rug. Van de tien bankjes is er een bank op een voetplaat in een bushokje geplaatst. De negen andere bankjes zijn onder het maaiveld geplaatst. 

Fietsparkeren

Op en rondom het plein zijn stalen fietsaanleunbeugels geplaatst. In totaal gaat het om 86 stuks. De fietsaanleunbeugels zijn gepoedercoat en hebben hiermee dezelfde kleur als de banken en afvalbakken. 



De officiële opening van het heringerichte Piet Soerplein vindt halverwege 2019 plaats. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »

Marktstroom.nl: moderne energievoorziening voor markten en evenementen

16 sep om 14:06 uur

Marktstroom.nl staat synoniem voor innovatie en efficiëntie in de energievoorziening voor openbare ruimtes. Met…

Lees verder »

Boom & Bonheur – Laat de openbare ruimte ademen

16 sep om 14:01 uur

Een plein dat meteen sfeer ademt. Een straat die warmte én verkoeling biedt. Een park dat leeft van…

Lees verder »

Let's go outside met VelopA: van picknicktafel tot fietsparkeerplek

16 sep om 13:58 uur

Op zoek naar slimme oplossingen voor de openbare ruimte? Bezoek dan onze stand 3.5.62 op de Vakbeurs Openbare…

Lees verder »