Rijksmonument Maastunnel bekleed met Spaanse tegels

vrijdag 1 december 2017
timer 2 min
Na het sloopwerk in de westbuis van de Maastunnel, is de opbouw inmiddels begonnen. De wanden van de tunnelbuis worden bekleed met 600.000 tegels uit Spanje.

De replica’s van de iconische tegels hebben een lange weg afgelegd van Barcelona naar Rotterdam. Een belangrijke mijlpaal voor gemeente Rotterdam en Combinatie Aanpak Maastunnel (CAM) in de renovatie en restauratie van de tunnel. Na het verwijderen van de kapotte tegels, het hydrojetten van rot beton en het uitzagen van een deel van het dak, kan nu het opbouwen weer beginnen.

Rijksmonument in oorspronkelijke staat

Het sloopwerk in de westbuis van de Maastunnel is vrijwel afgerond. Inmiddels is aannemer CAM begonnen met de opbouw van de nieuwe rijvloer en met de aanleg van nieuwe kabels en leidingen. Vanaf 6 december worden de nieuwe tegels op de wanden geplaatst. De nieuwe tegels zijn in Barcelona gemaakt. Omdat de Maastunnel een rijksmonument is, moet de tunnel zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat hersteld worden.

 

 

Dat betekent dat de oude tegels waar mogelijk al behouden zijn of hergebruikt worden en dat de nieuwe tegels een kopie moeten zijn van de oude. Tegelfabrikant RosaGres in Spanje heeft de oude tegels met de hand nagemaakt, zodat nieuw straks niet van oud te onderscheiden is.

Nieuwe tegels

In totaal worden er 600.000 nieuwe tegels gemaakt. Deze worden op 400 pallets van 1.500 kilo stuk per vrachtwagen naar Nederland gereden. De eerste van de 24 vrachtwagens arriveert donderdagochtend rond 11.00 uur bij de Maastunnel en wordt daar feestelijk onthaald door het projectteam. Tot de zomer van 2019 is de Maastunnel afgesloten voor auto’s richting Zuid.

 

Kijk voor meer informatie over de renovatie op www.maastunnel.nl en voor meer informatie over de bereikbaarheid van Rotterdam op www.rotterdamonderweg.nl

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 10:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 09:35 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »