Sint Anthonis op weg naar energieneutraal

vrijdag 14 juni 2019
timer 1 min
Met de grootschalige uitrol van duurzame dynamische openbare verlichting zet de gemeente Sint Anthonis een belangrijke stap om energieneutraal te worden. Door de nieuwe LED-verlichting te dimmen als het stil is op straat en alleen te verlichten als er verkeer is, kan ze rekenen op een aanzienlijke energiebesparing.

Energieverbruik monitoren

Het assetbeheer en het onderhoudsmanagement van alle straatlantaarns gebeurt voortaan met de telemanagement software van Luminext. Van dit areaal worden lichtpunten voorzien van de smart lighting technologie van Luminext en Schréder, wat het op afstand dimmen van de verlichting, het monitoren van het energieverbruik en van de werking van de lamp mogelijk maakt. Naast het dimmen van de verlichting om energie te besparen kan de gemeente extra verlichten tijdens evenementen voor meer veiligheid op straat.

Snel herstel van defecte verlichting

De onderhoudsmanagementmodules van de beheer- en besturingssoftware zijn geïntegreerd in het onderhoudssysteem van technisch dienstverlener Dynniq voor optimale gegevensuitwisseling en efficiënte storingsherstelprocessen. 


Martijn Egberts, Dynniq: “Door de goede samenwerking tussen Schréder, Luminext en Dynniq is Sint Anthonis klaar voor de toekomst”.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »