Tegelwerk Arnhems Airborneplein krijgt facelift

woensdag 27 februari 2019
timer 2 min
Het tegelwerk in de fietstunnels van het Airborneplein in Arnhem krijgen een opknapbeurt. Van Milt Restaurateurs voert in opdracht van gemeente Arnhem de werkzaamheden uit.

Het tegelwerk in de tunnels is onderdeel van het totale monument, waarvan vorig jaar de muren zijn gerenoveerd. Nu zijn dus de tegels in de fietstunnel aan de beurt. 


Het renovatieproject neemt in totaal acht maanden in beslag, schrijft de gemeente op haar website. Als eerste worden de tegels van de steunwand, in het midden van de tunnels, zorgvuldig verwijderd. Vervolgens worden de beschadigde tegels van de buitenmuren vervangen en wordt divers reparatiewerk verricht. Tenslotte worden de buitenwanden afgewerkt met een speciale laklaag. Op deze manier zijn de tegels weer bestand tegen invloeden van buitenaf. 


Het zou kunnen voorkomen dat de steunwanden in het midden van de tunnel tijdelijk zonder tegelwerk worden afgewerkt. De tegels hechten hier namelijk niet zo goed, wat zou kunnen komen door het strooizout dat bij de gladheidsbestrijding gebruikt wordt. Mogelijk worden de steunwanden later alsnog voorzien van tegels.

Fietstunnel afgesloten

Tijdens de werkzaamheden kan er geen gebruik worden gemaakt van de tunnel. De tunnels worden echter niet allemaal tegelijk afgesloten en zoveel mogelijk buiten de spits, zodat de overlast beperkt blijft. 



Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

28 nov om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als rioolbeheerder bepaal jij hoe circulair de openbare ruimte wordt

26 nov om 08:00 uur

Gaat de straat open voor rioleringswerkzaamheden? Grijp deze kans om uitdagingen als circulariteit, de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »