Op maat gemaakt straatmeubilair voor Nieuwegein

woensdag 1 oktober 2014
timer 2 min
Speciaal voor Nieuwegein produceerde Grijsen op maat gemaakt straatmeubilair. Het meubilair past naadloos bij het thema van de vernieuwde binnenstad ‘Blooming City’ (bloeiende stad), bedacht door Bureau B+B.


Afvalbak in drie uitvoeringen

De speciaal ontworpen afvalbak uit de familie is er in drie uitvoeringen, namelijk met een enkele inworpopening, een dubbelzijdige inworpopening en een uitvoering waarin een asbak is geïntegreerd. Het uiterlijk van de afvalbak past door het bloempatroon in de panelen ook prima in het thema. Alle afvalbakken hebben net als het overige meubilair uit de familie dezelfde kleur coating, antraciet grijs. De afvalbakken hebben een inhoud van 65 Liter en zijn gemaakt van thermisch verzinkt staal. De zinklaag en de dubbellaags poedercoating zorgen ervoor dat de afvalbakken weinig tot geen onderhoud nodig hebben. De binnenbak is van lichtgewicht RVS waardoor ze makkelijk te ledigen zijn.
 

Fietsbeugels

Ook de fietsbeugels passen mooi in het organische thema van de binnenstad. De fietsbeugels bestaan uit twee gekoppelde kokerprofielen van gepoedercoat RVS 304. De ronde delen van de beugels zijn niet gemaakt van een kokerprofiel maar zijn RVS gegoten delen. Doordat de binnenste en buitenste koker in hoogte verschillen ontstaat er een speels effect. Ook het gebruiksgemak is hiermee verhoogd. Door de verspringing tussen de profielen is het gebruik van hangsloten makkelijker. 


Meer weten over het overige meubilair en het vernieuwde marktplein in de binnenstad? Lees dan ook het artikel ‘’Intiem Marktplein kroon op Blooming City Nieuwegein’’ in de Straatbeeld 4.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podiumbank opvallende blikvanger in Tilburgse Binnentuin

10 sep om 14:14 uur

Op 3 maart 2026 werd de Binnentuin, een van de verblijfsruimten in de Tilburgse Spoorzone, officieel geopend,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt van hitte een integrale opgave

7 sep om 15:15 uur

Nederland warmt op en de zomers worden extremer. In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dankzij slimme technologie betere participatie in Sittard-Geleen

7 sep om 10:00 uur

Hoe richt je een buurt zo klimaatrobuust mogelijk in en hoe neem je bewoners daarin mee? De gemeente Sittard-…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: ZonneBouwHekken

7 sep om 09:20 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Green2Grow

7 sep om 09:15 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Speelplan

7 sep om 09:03 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »