Op maat gemaakt straatmeubilair voor Nieuwegein

woensdag 1 oktober 2014
timer 2 min
Speciaal voor Nieuwegein produceerde Grijsen op maat gemaakt straatmeubilair. Het meubilair past naadloos bij het thema van de vernieuwde binnenstad ‘Blooming City’ (bloeiende stad), bedacht door Bureau B+B.


Afvalbak in drie uitvoeringen

De speciaal ontworpen afvalbak uit de familie is er in drie uitvoeringen, namelijk met een enkele inworpopening, een dubbelzijdige inworpopening en een uitvoering waarin een asbak is geïntegreerd. Het uiterlijk van de afvalbak past door het bloempatroon in de panelen ook prima in het thema. Alle afvalbakken hebben net als het overige meubilair uit de familie dezelfde kleur coating, antraciet grijs. De afvalbakken hebben een inhoud van 65 Liter en zijn gemaakt van thermisch verzinkt staal. De zinklaag en de dubbellaags poedercoating zorgen ervoor dat de afvalbakken weinig tot geen onderhoud nodig hebben. De binnenbak is van lichtgewicht RVS waardoor ze makkelijk te ledigen zijn.
 

Fietsbeugels

Ook de fietsbeugels passen mooi in het organische thema van de binnenstad. De fietsbeugels bestaan uit twee gekoppelde kokerprofielen van gepoedercoat RVS 304. De ronde delen van de beugels zijn niet gemaakt van een kokerprofiel maar zijn RVS gegoten delen. Doordat de binnenste en buitenste koker in hoogte verschillen ontstaat er een speels effect. Ook het gebruiksgemak is hiermee verhoogd. Door de verspringing tussen de profielen is het gebruik van hangsloten makkelijker. 


Meer weten over het overige meubilair en het vernieuwde marktplein in de binnenstad? Lees dan ook het artikel ‘’Intiem Marktplein kroon op Blooming City Nieuwegein’’ in de Straatbeeld 4.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »