Bijzondere banken voor buitenruimte Arnhem Centraal

maandag 7 december 2015
timer 1 min
Het zal weinig mensen ontgaan zijn: Arnhem heeft een nieuw station. Een bijzonder gebouw, wat het lange wachten meer dan waard maakt. De bijbehorende buitenruimte heeft ook een metamorfose ondergaan.

De openbare ruimte rond Arnhem Centraal is een glooiend stadslandschap geworden. Verschillende looproutes doorsnijden dit landschap, soms overgaand in bijzondere natuurstenen banken met comfortabel houten afdekking. De banken zijn door Stone Base geleverd en in de fabriek in China vervaardigd. De banken bestaat uit een constructie van staanders en liggers, die het geheel niet te zwaar maken voor de ondergrond.

 

In Straatbeeld 6 van 2015 leest u een uitgebreid verhaal over de vernieuwde buitenruimte. Dit artikel lezen? Bekijk hier de mogelijkheden.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »