Houten zitdekken voor groen Forumplein in Maastricht

zaterdag 2 december 2023

Het Forumplein in Maastricht (pal voor het MECC) is onlangs herontwikkeld. Het is een groene en uitnodigende ontmoetingsplek geworden. Zo zijn er verschillende platanen, kleinere bomen en heesters geplaatst. Om passanten en bezoekers de gelegenheid te geven om even te zitten zijn er houten banken rondom de bomen gecreëerd. CM3 custom-made heeft hiervoor de zitdekken gerealiseerd en geplaatst. 

CM3 custom-made werd door Arcadis benaderd om een raming te maken en bedacht een technische oplossing voor het aanpassen van de bestaande afdekframes. Het plein telt zes bomen die zo’n zeven meter door het parkeerdek steken, waarvan de gaten (van 450 x 450 cm) zijn afgedekt met stalen roosters.  

Ook werden er door de architect van Buro Lubbers houten zitdekken bedacht om de bomen te omringen. De bestaande frames van thermisch verzinkt staal zijn hergebruikt, waarop CM3 custom-made de zitdekken van Cumaru FSC heeft gemonteerd. Twee exemplaren hebben een afsluitbaar luik gekregen voor de stroomvoorziening op het plein. Deze zijn voorzien van gasdrukveren, zodat de luiken eenvoudig zijn te openen. 


CM3 custom-made  
's-Hertogenbosch  
073 - 200 11 15  
cm3-custommade.nl

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

'We snappen het wel, maar passen het nog niet altijd toe'

12 aug om 12:21 uur

Beheerders in Nederland beoordelen zichzelf met een 6,8 als het gaat om toekomstbestendigheid. Een score die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van het Nederlands Instituut voor Toegankelijkheid haar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »