Van parkeerterrein tot multifunctioneel plein

vrijdag 3 januari 2020
timer 2 min
Het Van Bergenplein in Etten-Leur is opnieuw ingericht. Het plein heeft een klassieke sfeer gekregen die past bij de aansluitende Korte en Lange Burgstraat. Het plein is geschikt gemaakt voor verschillende doeleinden zoals parkeren, winkelen, markten en kermissen.

Klassieke uitstraling

Bij de vorige herinrichting, medio jaren 90, was het plein vooral ingericht als parkeerterrein. Het had een moderne uitstraling en dit paste niet bij de omliggende straten en het karakter van Etten-Leur. Bij de nieuwe inrichting is het parkeerterrein compacter gemaakt. De ontstane ruimte is gebruikt voor het winkelend publiek en om het plein meer groen te geven. De klassieke uitstraling wordt onder meer bereikt door het toepassen van rode gebakken klinkers en de klassieke lantaarnpalen.

Afwisselend gebruik 

Voor het vernieuwde plein waren ook elektrische voorzieningen nodig. “Voor de weekmarkt, de kerstmarkt en de kermis is stroom nodig”, vertelt marktmeester Henk Neven. “Voor de kermis gaat het met name om de nachtstroom. Een oliebollen- of viskraam heeft ook ’s nachts stroom nodig om hun waren goed te houden.” De marktkooplui kunnen in het aparte gedeelte van de ondergrondse kast terecht voor een aansluiting. “Dat werkt heel handig”, vindt Neven.  


Bij de aanleg van het plein is rekening gehouden met voldoende elektrische aansluitingen. Op diverse strategische plekken zijn voldoende aansluitpunten gecreëerd. Zo ook voor de winterse feestverlichting. Op elke hoek van het plein is bij elk groenvak een speciaal aansluitpunt aangebracht waarmee lange onnodige snoeren worden voorkomen.  


Tevens beschikt het nieuwe plein over drinkwater. Midden op het plein is een obstakelvrije watertap met zes kranen aangebracht. De kranen kunnen desgewenst boven de grond worden geplaatst of tijdens gebruik ook obstakelvrij ondergronds kunnen blijven.Met deze aanpak is het plein geschikt voor de verschillende functies en heeft men optimaal gebruiksgemak zonder dat er hinder van wordt ondervonden. 

 
Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 06/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »