Duurzame verhardingen met cementloze bindmiddelen

maandag 4 oktober 2021
timer 3 min
We leven in een tijd waarin steeds hogere eisen aan milieu en duurzaamheid worden gesteld, waardoor je als gemeente, landschapsarchitect of ontwerper met steeds meer uitdagingen en reguleringen te maken krijgt. Soms is het een ingewikkeld vraagstuk hoe verharde oppervlakken voor pleinen, winkelcentra of binnenstedelijke gebieden moeten worden aangepakt. METTEN Stein+Design heeft daar met de EcoTerra-technologie een goed antwoord op gevonden.

METTEN Stein+Design, een Duits familiebedrijf, heeft recentelijk cement ingeruild voor duurzame bindmiddelen bij de productie van betonstenen om zo de CO2-uitstoot te reduceren. Na zeven jaar research is de EcoTerra®-technologie ontwikkeld, waarbij het cement in de toplaag van de stenen is vervangen door cementloze bindmiddelen in combinatie met een hele nieuwe kwaliteit die de steen beter bestand maakt tegen invloeden van buitenaf. 
 
De stenen zijn in er in waterdoorlatende- en waterpasseerbare varianten met al dan niet een luchtzuiverende BlueAir toplaag. Deze technologie zorgt ervoor dat schadelijke stikstofoxiden uit de lucht (NOx) op het steenoppervlak worden omgezet in minerale nitraten. Hetzelfde principe als bij planten die de luchtkwaliteit verbeteren. Op deze manier worden er materialen gecreëerd die een aanzienlijke CO2-reductie opleveren, langer meegaan, minder onderhoud vragen en klimaatbestendig zijn. Groene eigenschappen kunnen nu dus gestapeld worden. 

Ecoterra

Patent en Awards 

De stenenproducent heeft wereldwijd patent aangevraagd voor de EcoTerra-technologie wat ook aangeeft dat het werkelijk vernieuwend is. De technologie zorgt ervoor dat de CO2-belasting met 15 procent per vierkante meter daalt in combinatie met een substantiële hogere kwaliteit van de toplaag zelf. Daarnaast wordt de klimaatbelasting ook nog eens wezenlijk verder verminderd door het gebruik van gerecyclede grondstoffen en een klimaatneutraal productieproces. In 2020 is er begonnen met deze nieuwe technologie toe te passen op een eerste serie producten en in de nabije toekomst zal het mogelijke zijn op andere METTEN producten. 
 
Het is niet voor niets dat deze technologie al meerdere awards heeft mogen ontvangen, waaronder de RedDot Award 2020 voor innovatief product, de German Innovation Award 2021 en de German Design Award 2021. 

METTEN Stein+Design 
Eck en Wiel 
0344 – 661764 
www.metten.nl  

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wolvenvallei Rotterdam verbindt mensen in stad met natuur

19 jan om 11:02 uur

Midden in het Kralingse Bos in Rotterdam ligt een plek die jarenlang bijna niemand echt zag. Een uitgestrekte…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inkooptoolbox Duurzame Wegen gelanceerd

17 jan om 15:52 uur

Om inkopen van duurzame en circulaire wegen uniform, praktisch en effectief te maken, heeft het Nationaal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Passerelle geeft Zwolle nieuwe verblijfsplek boven het spoor

13 jan om 11:45 uur

Zwolle investeert fors in nieuwe stadsdelen, met name in de Spoorzone ten zuiden van het station. Om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »