Duurzame verhardingen met cementloze bindmiddelen

maandag 4 oktober 2021
timer 3 min
We leven in een tijd waarin steeds hogere eisen aan milieu en duurzaamheid worden gesteld, waardoor je als gemeente, landschapsarchitect of ontwerper met steeds meer uitdagingen en reguleringen te maken krijgt. Soms is het een ingewikkeld vraagstuk hoe verharde oppervlakken voor pleinen, winkelcentra of binnenstedelijke gebieden moeten worden aangepakt. METTEN Stein+Design heeft daar met de EcoTerra-technologie een goed antwoord op gevonden.

METTEN Stein+Design, een Duits familiebedrijf, heeft recentelijk cement ingeruild voor duurzame bindmiddelen bij de productie van betonstenen om zo de CO2-uitstoot te reduceren. Na zeven jaar research is de EcoTerra®-technologie ontwikkeld, waarbij het cement in de toplaag van de stenen is vervangen door cementloze bindmiddelen in combinatie met een hele nieuwe kwaliteit die de steen beter bestand maakt tegen invloeden van buitenaf. 
 
De stenen zijn in er in waterdoorlatende- en waterpasseerbare varianten met al dan niet een luchtzuiverende BlueAir toplaag. Deze technologie zorgt ervoor dat schadelijke stikstofoxiden uit de lucht (NOx) op het steenoppervlak worden omgezet in minerale nitraten. Hetzelfde principe als bij planten die de luchtkwaliteit verbeteren. Op deze manier worden er materialen gecreëerd die een aanzienlijke CO2-reductie opleveren, langer meegaan, minder onderhoud vragen en klimaatbestendig zijn. Groene eigenschappen kunnen nu dus gestapeld worden. 

Ecoterra

Patent en Awards 

De stenenproducent heeft wereldwijd patent aangevraagd voor de EcoTerra-technologie wat ook aangeeft dat het werkelijk vernieuwend is. De technologie zorgt ervoor dat de CO2-belasting met 15 procent per vierkante meter daalt in combinatie met een substantiële hogere kwaliteit van de toplaag zelf. Daarnaast wordt de klimaatbelasting ook nog eens wezenlijk verder verminderd door het gebruik van gerecyclede grondstoffen en een klimaatneutraal productieproces. In 2020 is er begonnen met deze nieuwe technologie toe te passen op een eerste serie producten en in de nabije toekomst zal het mogelijke zijn op andere METTEN producten. 
 
Het is niet voor niets dat deze technologie al meerdere awards heeft mogen ontvangen, waaronder de RedDot Award 2020 voor innovatief product, de German Innovation Award 2021 en de German Design Award 2021. 

METTEN Stein+Design 
Eck en Wiel 
0344 – 661764 
www.metten.nl  

Meer artikelen met dit thema

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Helmond test als eerste gemeente biobased asfalt

6 jul om 13:26 uur

Helmond is de eerste gemeente in Nederland waar CIRCUROAD - een samenwerking van overheden, bedrijven en…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »