Keizerstraat Deventer omgetoverd tot rode loper

dinsdag 2 juli 2019
timer 2 min
In het najaar van 2020 gaat de herinrichting van de Keizerstraat in Deventer van start. Ook de riolering wordt vervangen. Met de herinrichting wordt de Keizerstraat omgetoverd tot de rode loper vanaf het station naar de binnenstad.

De herinrichting omvat verschillende componenten: nieuwe verharding van rode klinkers, meer bomen en groen en nieuwe verlichting. De vernieuwde Keizerstraat is ontworpen als gastvrije entree naar de binnenstad. De materialen die bij de herinrichting gebruikt worden, sluiten aan op die van de Brink en de stationsomgeving, schrijft gemeente Deventer op haar website. Door een smallere rijbaan ontstaat tevens meer ruimte voor de voetganger.

Verkeersrichting gedraaid

Met de herinrichting wordt eenrichtingsverkeer ingevoerd voor automobilisten in de richting van de Brink. Het verkeer kan het gebied via de Brinkpoortstraat en de Gedempte Gracht verlaten. De verkeersrichting wordt hiermee omgedraaid ten opzichte van de huidige situatie.

Impuls

De stationsomgeving van Deventer heeft, met de herinrichting van het Stationsplein, het busstation, de nieuwe ondergrondse fietsenstalling en de nieuwe weginrichting, al eerder een impuls gekregen. De herinrichting van de Keizerstraat kan worden gezien als een vervolg hierop. De kosten van het herinrichtingsproject van de Keizerstraat bedragen ongeveer 1,5 miljoen euro. De werkzaamheden worden mede mogelijk gemaakt door een subsidie van provincie Overijssel. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »