Keizerstraat Deventer omgetoverd tot rode loper

dinsdag 2 juli 2019
timer 2 min
In het najaar van 2020 gaat de herinrichting van de Keizerstraat in Deventer van start. Ook de riolering wordt vervangen. Met de herinrichting wordt de Keizerstraat omgetoverd tot de rode loper vanaf het station naar de binnenstad.

De herinrichting omvat verschillende componenten: nieuwe verharding van rode klinkers, meer bomen en groen en nieuwe verlichting. De vernieuwde Keizerstraat is ontworpen als gastvrije entree naar de binnenstad. De materialen die bij de herinrichting gebruikt worden, sluiten aan op die van de Brink en de stationsomgeving, schrijft gemeente Deventer op haar website. Door een smallere rijbaan ontstaat tevens meer ruimte voor de voetganger.

Verkeersrichting gedraaid

Met de herinrichting wordt eenrichtingsverkeer ingevoerd voor automobilisten in de richting van de Brink. Het verkeer kan het gebied via de Brinkpoortstraat en de Gedempte Gracht verlaten. De verkeersrichting wordt hiermee omgedraaid ten opzichte van de huidige situatie.

Impuls

De stationsomgeving van Deventer heeft, met de herinrichting van het Stationsplein, het busstation, de nieuwe ondergrondse fietsenstalling en de nieuwe weginrichting, al eerder een impuls gekregen. De herinrichting van de Keizerstraat kan worden gezien als een vervolg hierop. De kosten van het herinrichtingsproject van de Keizerstraat bedragen ongeveer 1,5 miljoen euro. De werkzaamheden worden mede mogelijk gemaakt door een subsidie van provincie Overijssel. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lancering en webinars Vakgroep Vrouw & Veiligheid

5 feb om 09:15 uur

De openbare ruimte moet structureel veiliger en inclusiever worden. Dat is de inzet van een nieuw initiatief…

Lees verder »
flash_onNieuws

Zo helpt STOMP bij het maken van concrete keuzes in de straat

4 feb om 08:40 uur

Veel gemeenten zoeken naar een heldere leidraad om mobiliteit in de openbare ruimte te organiseren. Ze willen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttuin Oeverloos: klein stukje groen, grote impact

2 feb om 10:42 uur

In het magazine van Straatbeeld geven we professionals zelf graag het woord over hun ervaringen en inzichten in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kennisbundel ZonMw neemt gezondheid mee bij inrichten fysieke leefomgeving

28 jan om 09:51 uur

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd met praktische kennis en instrumenten over hoe professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »