Kansrijke alternatieven voor inpassing Blankenburgtunnel

woensdag 5 november 2014
timer 2 min
Tijdens het besluitvormingsproces omtrent de Blankenburgtunnel zijn kansen laten liggen om het natuurgebied en landschap in Midden Delfland te besparen van schade. Daarover is een oproep gedaan door Natuurmonumenten, ANWB, LTO Delflands Groen, Natuur- en Milieufederatie Zuid-Holland en de Midden-Delfland Vereniging aan de Tweede Kamer, die binnenkort over de Blankenburgtunnel debatteert.

Grote schade aan natuurlandschap

Wat betreft deze samenwerkende partijen moet alsnog een beter inpasbare variant van deze snelweg uitgewerkt worden. De Blankenburgtunnel zou namelijk, zoals het project nu gepland is, grote schade aanrichten aan het natuurlandschap in Midden Delfland. Rijkswaterstaat was er echter tot op heden vanuit gegaan dat de weg vanwege veiligheid tegen overstromingen over een dijk heen gebouwd moet worden.


Uit een rapport blijkt nu echter dat de waterveiligheid ook op andere manieren gegarandeerd kan worden, waardoor de weg niet als een bult in het landschap komt te liggen. Volgens de samenwerkende organisaties hadden deze alternatieven al eerder in het besluitvormingsproces meegenomen kunnen worden.
 

Oproep tot beter ingepaste variant

Aangezien er voorlopig nog geen definitief besluit over de aanleg van de Blankenburgtunnel genomen wordt, vinden de organisaties dat er een beter inpasbare variant van de weg uitgewerkt moet worden. Hierdoor wordt niet alleen de beschermde natuur bespaard, maar kan de variant zelfs tijdswinst opleveren omdat deze naar verwachting op meer draagvlak in het gebied kan rekenen.
 

U kunt hier de brief lezen die aan de Tweede Kamer is verstuurd.


Dit bericht is afkomstig van de Natuur- en Milieufederatie Zuid-Holland. Lees hier het volledige bericht

Meer artikelen met dit thema

rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hengelo heeft 22.000 lampen langs de weg voor 84.000 inwoners, en nog maar 60 procent daarvan is slim en led.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Capelle aan den IJssel maakt van Stadsplein de huiskamer van de stad

16 jun om 08:39 uur

Tien jaar voorbereiding, één duidelijke ambitie: van het Stadsplein in Capelle aan den IJssel een plek maken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rioolprobleem aan basis van leefbare Heinsbergerweg Roermond

15 jun om 09:08 uur

Wat begon als een noodzakelijke vervanging van het riool groeide uiteindelijk uit tot een complete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »