“Geef groene en blauwe waarden plek in planvorming”

donderdag 6 oktober 2016
timer 2 min
Groene en blauwe waarden moeten een plaats krijgen in de planvorming voor de bebouwde omgeving. Daarnaast moeten baathouders, zoals zorgverzekeraars en pensioenen, tijdig worden betrokken. Dit zijn de belangrijkste conclusies van het werkatelier tijdens de Dag van de Openbare Ruimte. Het werkatelier werd georganiseerd door Branchevereniging VHG, Vereniging Stadswerk Nederland, BSNC en CUMELA.

 

Vice-voorzitter Robert Smis van Branchevereniging VHG was erg optimistisch tijdens de forumdiscussie met deelnemers in de zaal. “Er wordt niet meer gesproken over of er een boom geplaatst gaat worden, maar waar deze geplant gaat worden,” aldus Smid.  VHG neemt deel aan de City Deal om input te kunnen bieden over de meerwaarde van groen en om meer samenwerking in de keten te bereiken. “We moeten aan de gang met goede voorbeelden en die zijn er gelukkig steeds meer,” vervolgt Smid.

 

Ervaringen City Deal

Tijdens het werkatelier werd stilgestaan bij de City Deal. De gemeente Dordrecht, deelnemer van de City Deal, presenteerde haar ervaringen. “We willen meer doen dan alleen de economische waarden weten,” vertelt beleidsmedewerker Karin Noeverman. “De gemeente investeert, maar andere partijen hebben er baat bij. We willen dan ook baathouders betrekken.”


Waterschap Aa en Maas had een suggestie voor het betrekken van baathouders. Daar is een subsidieregeling ontwikkeld voor stichtingen, verenigingen, (groen)bedrijven en burgers die klimaatbestendige maatregelen willen doorvoeren. “Ons uitganspunt was om vooral inwoners erbij te betrekken,” vertelt accountmanager en coördinator Dirk van Helvoirt. Een eenvoudige subsidieregeling zou daarbij moeten helpen.

 

Toekomstperspectief

Of de nieuwe manier van denken er ook echt voor kan zorgen dat de groene en blauwe waarden een plaats krijgen in de planvorming, aanbesteding en contracten daarover waren de meningen in de zaal verdeeld. Om dit te kunnen bereiken is onder andere meer visie en vertrouwen nodig van gemeenteambtenaren en meer bewustwordingen onder politici en burgers. Daarnaast zouden aannemers meer verantwoordelijkheid moeten krijgen en zich al in het traject voor de aanbesteding als expert moeten kunnen onderscheiden.

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimmer bestraten met mechanische verwerking van straatbakstenen

13 okt om 10:00 uur

Mechanisch bestraten wordt steeds vaker de standaard in de openbare ruimte. Deze verwerkingsmethode is…

Lees verder »
descriptionArtikel

BUCH Bewust maakt circulariteit concreet

13 okt om 09:00 uur

Circulaire economie is een vertrouwd begrip, maar de vertaling naar de praktijk blijft weerbarstig. De BUCH-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »