“Geef groene en blauwe waarden plek in planvorming”

donderdag 6 oktober 2016
timer 2 min
Groene en blauwe waarden moeten een plaats krijgen in de planvorming voor de bebouwde omgeving. Daarnaast moeten baathouders, zoals zorgverzekeraars en pensioenen, tijdig worden betrokken. Dit zijn de belangrijkste conclusies van het werkatelier tijdens de Dag van de Openbare Ruimte. Het werkatelier werd georganiseerd door Branchevereniging VHG, Vereniging Stadswerk Nederland, BSNC en CUMELA.

 

Vice-voorzitter Robert Smis van Branchevereniging VHG was erg optimistisch tijdens de forumdiscussie met deelnemers in de zaal. “Er wordt niet meer gesproken over of er een boom geplaatst gaat worden, maar waar deze geplant gaat worden,” aldus Smid.  VHG neemt deel aan de City Deal om input te kunnen bieden over de meerwaarde van groen en om meer samenwerking in de keten te bereiken. “We moeten aan de gang met goede voorbeelden en die zijn er gelukkig steeds meer,” vervolgt Smid.

 

Ervaringen City Deal

Tijdens het werkatelier werd stilgestaan bij de City Deal. De gemeente Dordrecht, deelnemer van de City Deal, presenteerde haar ervaringen. “We willen meer doen dan alleen de economische waarden weten,” vertelt beleidsmedewerker Karin Noeverman. “De gemeente investeert, maar andere partijen hebben er baat bij. We willen dan ook baathouders betrekken.”


Waterschap Aa en Maas had een suggestie voor het betrekken van baathouders. Daar is een subsidieregeling ontwikkeld voor stichtingen, verenigingen, (groen)bedrijven en burgers die klimaatbestendige maatregelen willen doorvoeren. “Ons uitganspunt was om vooral inwoners erbij te betrekken,” vertelt accountmanager en coördinator Dirk van Helvoirt. Een eenvoudige subsidieregeling zou daarbij moeten helpen.

 

Toekomstperspectief

Of de nieuwe manier van denken er ook echt voor kan zorgen dat de groene en blauwe waarden een plaats krijgen in de planvorming, aanbesteding en contracten daarover waren de meningen in de zaal verdeeld. Om dit te kunnen bereiken is onder andere meer visie en vertrouwen nodig van gemeenteambtenaren en meer bewustwordingen onder politici en burgers. Daarnaast zouden aannemers meer verantwoordelijkheid moeten krijgen en zich al in het traject voor de aanbesteding als expert moeten kunnen onderscheiden.

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »