Straatbaksteen zorgt voor samenhang centrum Amsterdam

maandag 14 oktober 2019
timer 2 min
Met de recente herbestrating van de Nes en de omliggende stegen zet gemeente Amsterdam een volgende stap in de herinrichting van het hoofdstedelijke centrumgebied.

De rijbaan van de Nes is voorzien van rode gebakken straatbakstenen, afgewisseld met stroken graniet. De stegen werden voorzien van rode gebakken klinkers. De gemeente heeft gekozen voor de licht bezande Amsterdam Rood Speciaal straatbaksteen van Hagemeister. Deze straatbaksteen heeft een lage wateropname, een extreem hoge drukvastheid en is daarnaast uiterst duurzaam.


De Nes is een van de oudste straten van Amsterdam en loopt van Warmoesstraat naar Grimburgwal. Als laatste van de Amsteldijken is ook de Nes nu heringericht. Dat gebeurde aan de hand van de richtlijnen die de gemeente voor het centrum opstelde in het Handboek Inrichting Openbare Ruimte. Inzet van het handboek is: een samenhangende openbare ruimte in de binnenstad, met een inrichting die recht doet aan het historische karakter van het centrumgebied. 

 


Om die samenhang daadwerkelijk te realiseren, maakt de gemeente gebruik van de intern ontwikkelde Puccinimethode. Dat is een protocol om overal in de stad een kwalitatief goede fysieke inrichting van de openbare ruimte te garanderen. Rood en groen: straten en pleinen, maar ook parken en plantsoenen. De Puccinimethode ontstond rond 2000, toen het gemeentebestuur van Amsterdam moest constateren dat samen in de stedelijke openbare ruimte ver te zoeken was. 




Sindsdien wordt de openbare ruimte van onze hoofdstad planmatig aangepakt. Grote delen van de binnenstad zijn de afgelopen jaren opgeknapt en heringericht met hoogwaardige materialen. Daarbij is vanuit de Puccinimethode onder andere gestuurd op eenvoud en vanzelfsprekendheid, ambachtelijkheid op elk schaalniveau en op duurzaamheid. In de Nes werd 2.500 m² straatoppervlak voorzien van de  Amsterdam Rood Speciaal, in de stegen verwerkte de gemeente nog eens 1.000 m²  gebakken rode klinkers.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »