Startsein werkzaamheden Eilandenboulevard

vrijdag 16 maart 2018
timer 2 min
De Eilandenboulevard tussen het Scheepvaartmuseum en de Czaar Peterstraat in Amsterdam wordt opgeknapt.

De openbare ruimte tussen het Scheepsvaartmuseum en de Czaar Peterstraat - de ‘Eilandenboulevard’ - wordt vernieuwd en vergroend. Na vaststelling van het definitief ontwerp vorig jaar, zijn inmiddels de werkzaamheden gestart. 

Eilandenboulevard

Langs het water komt een aantrekkelijke wandelroute, er worden maatregelen genomen om de snelheid van het autoverkeer te verlagen en er komt meer ruimte voor voetgangers en fietsers. Niet alleen de straat wordt aangepakt, maar ook de aanliggende pleinen, waaronder het Kattenburgerplein. Het gaat om een complete herprofilering van de ca. 800 meter lange boulevard: van de gevels van de bebouwing tot de groenstrook aan de waterzijde van de Nieuwe Vaart. De Eilandenboulevard verbindt daarmee de Oostelijke Eilanden: Kattenburg, Wittenburg en Oostenburg.

Verplaatsen bomen

Op het Kattenburgerplein wordt al gewerkt aan het vervangen van de gasleiding. Op het plein worden ook voorbereidingen getroffen voor het realiseren van het nieuwe ontwerp. Dit ontwerp is in een gezamenlijke ontwerpsessie met bewoners tot stand gekomen. Onderdeel van het ontwerp is het verplaatsen van vier bomen (iepen) van het plein naar de iepenrij langs de gracht van de Nieuwe Vaart. De werkzaamheden van de hoofdaannemer starten in juni. Na afronding van de werkzaamheden op het Kattenburgerplein worden nieuwe bomen op het plein geplant. De nieuw te planten bomen zijn zogenaamde pleinbomen die door hun bloesem meer kleur geven aan het plein.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »