Startsein werkzaamheden Eilandenboulevard

vrijdag 16 maart 2018
timer 2 min
De Eilandenboulevard tussen het Scheepvaartmuseum en de Czaar Peterstraat in Amsterdam wordt opgeknapt.

De openbare ruimte tussen het Scheepsvaartmuseum en de Czaar Peterstraat - de ‘Eilandenboulevard’ - wordt vernieuwd en vergroend. Na vaststelling van het definitief ontwerp vorig jaar, zijn inmiddels de werkzaamheden gestart. 

Eilandenboulevard

Langs het water komt een aantrekkelijke wandelroute, er worden maatregelen genomen om de snelheid van het autoverkeer te verlagen en er komt meer ruimte voor voetgangers en fietsers. Niet alleen de straat wordt aangepakt, maar ook de aanliggende pleinen, waaronder het Kattenburgerplein. Het gaat om een complete herprofilering van de ca. 800 meter lange boulevard: van de gevels van de bebouwing tot de groenstrook aan de waterzijde van de Nieuwe Vaart. De Eilandenboulevard verbindt daarmee de Oostelijke Eilanden: Kattenburg, Wittenburg en Oostenburg.

Verplaatsen bomen

Op het Kattenburgerplein wordt al gewerkt aan het vervangen van de gasleiding. Op het plein worden ook voorbereidingen getroffen voor het realiseren van het nieuwe ontwerp. Dit ontwerp is in een gezamenlijke ontwerpsessie met bewoners tot stand gekomen. Onderdeel van het ontwerp is het verplaatsen van vier bomen (iepen) van het plein naar de iepenrij langs de gracht van de Nieuwe Vaart. De werkzaamheden van de hoofdaannemer starten in juni. Na afronding van de werkzaamheden op het Kattenburgerplein worden nieuwe bomen op het plein geplant. De nieuw te planten bomen zijn zogenaamde pleinbomen die door hun bloesem meer kleur geven aan het plein.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »

Ladelys: slimme laadlichtmast voor de openbare ruimte

26 mei om 13:08 uur

De energietransitie en de groei van elektrisch rijden vragen om slimme oplossingen voor de openbare ruimte.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »