Opgefleurde containers zorgen voor minder zwerfvuiloverlast in Rotterdam

maandag 16 juli 2018
timer 2 min
Een proef met opgefleurde containers in de Rotterdamse Tarwewijk blijkt een succes. Tijdens de proef is de hoeveelheid afval, dat naast de ondergrondse containers wordt gezet, drastisch afgenomen.

Op 20 maart zijn de ondergrondse containers voor restafval op vier plekken in de Tarwewijk opgefleurd. De containers zijn aangekleed met kunstgras, bloemen en buxushagen. Op de stoep bij sommige containers staat hoe bewoners hun grofvuil gratis kunnen laten ophalen.

Snel resultaat

In de eerste maand trof de gemeente Rotterdam 75 procent minder afval aan rond de gepimpte containers. Ruim drie maanden later is de hoeveelheid gedumpte afvalzakken en grofvuil zelfs afgenomen met 85 procent. Veel bewoners reageren positief op de opgefleurde containers.

Onbewust gedrag beïnvloeden 

De containers maken deel uit van een gedragsonderzoek. Zwerfafval en afval naast containers zijn het gevolg van gedrag. Vaak onbewust gedrag waar mensen niet over nadenken. Een duwtje geven in de goede richting maar ook spelelementen toevoegen zijn manieren om mensen uit dat automatisme te krijgen.

De gemeente Rotterdam experimenteert met verschillende vormen om te kijken wat wel en niet werkt. Daarnaast wordt het probleem zwerfvuil aangepakt door onder meer publieksvoorlichting, handhaving en extra ondergrondse containers en vuilniswagens. De gemeente breidt de proef met de opgefleurde containers na de zomer uit naar andere wijken. Andere gemeenten hebben het idee inmiddels overgenomen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec om 09:00 uur

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum maakt plaats voor ruimte en sfeer

23 dec om 08:41 uur

Wat ooit een krappe en onoverzichtelijke winkelstraat was, is na een intensief herinrichtingsproces veranderd…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »

Straatmeubilair verrijkt het nieuwe stedelijke centrum Four Frankfurt

16 dec om 12:15 uur

In het hart van Frankfurt staat FOUR, een modern stedelijk complex waar wonen, werken, winkelen en ontspanning…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ode-aan-de-vrijwilligerbank in ’s-Hertogenbosch

16 dec om 09:38 uur

Lekker uitkijken over natuurgebied ‘Het Bossche Broek’ kun je sinds kort vanaf het vernuftig geconstrueerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »