Voorstel internationale norm voor voetgangersbruggen

dinsdag 29 maart 2016
timer 2 min
Voetgangersbruggen kunnen in belangrijke mate bijdragen aan verbetering van de verkeersafwikkeling tussen delen van een stedelijke zone die worden gescheiden door drukke verkeerswegen, of andersoortige barrières. NEN roept belanghebbenden op om mee te praten over de opstelling van een internationale norm.

Een voetgangersburg draagt bij aan verbetering van de veiligheid voor het voetgangers en fietsverkeer, helpt invaliden makkelijker over grote barrières heen en verbetert ook de afwikkeling van het andere verkeer. Het is de bedoeling dat in de norm eisen en/of karakteristieken worden opgenomen waarom ergens zo'n brug kan of moet worden geplaatst, voor welke gebruikers hij bruikbaar moet zijn, hoe die moet worden vormgegeven en welke andere functies hij ook nog kan of moet vervullen. Naast het stellen van eisen en karakteristieken is een norm ook een belangrijk kennisdocument. Factoren die een rol spelen bij dit onderwerp lopen uiteen van verkeerskundig, menselijke fysieke eigenschappen, architectuur, stedenbouwkundig, economisch, sociaal, tot milieu. Een voetgangersbrug kan ook bijdragen aan de stedenbouwkundige vormgeving en kan op zichzelf weer een landmark in de stad zijn. De locatie van voetgangersbruggen moet in de eerste plaats zijn gericht op voetgangers. Alleen zo zullen ze maximaal worden gebruikt.


Deelname aan de opstelling van deze norm is van belang voor overheidsinstanties (ambtelijk, politiek), verkeerkundige-, architecten- en ontwerpbureau's, onderzoeks- en onderwijsinstellingen, bouwbedrijven (prefabindustrie), transporteurs, belangenorganisaties van bijv. voetgangers, fietsers, gehandicapten, ondernemers, bewoners, e.a.


Als er vanuit Nederland voldoende belangstelling is kan een Nederlandse spiegelcommissie worden opgericht van waaruit rechtstreeks als Participating member kan worden deelgenomen aan de opstelling van deze ISO-norm, of er kan alleen als Observing member commentaar geleverd worden.


Bent u geïnteresseerd in deelname aan de opstelling van deze ISO-norm, of u wilt commentaar leveren als observer, stuur dan een e-mail aan  Leendert Buth van de NEN , Consultant Bouw & Installatie, telefoon (015) 2 690 151.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunststof grastegels: minder wateroverlast, minder beheer

5 nov om 09:14 uur

Hevige regenbuien zetten riolering en parkeerterreinen onder druk, terwijl langere droge perioden juist om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autonome zonneverlichting als antwoord op netcongestie

21 okt om 10:00 uur

Nederland staat voor een ongekende uitbreiding van het elektriciteitsnet. Tegelijkertijd krijgen steeds meer…

Lees verder »