Boombruggen over de oostelijke rondweg in Nunspeet

woensdag 5 juni 2019
timer 1 min
De oostelijke rondweg de Kolk in Nunspeet is alweer een tijdje in gebruik, maar voorzieningen voor boommarters en eekhoorns om veilig over te steken misten nog. Dit werd in de week voorafgaand aan het paasweekend gerealiseerd door Jan Kuipers Nunspeet.

In opdracht van de gemeente zijn drie boombruggen geleverd en aangelegd. Verkeersregelaars leidde het verkeer tijdens deze werkzaamheden in goede banen. De passages passen goed in de bosrijke omgeving met hun geschilde boompalen en het touwwerk. De touwen die over de weg zijn gespannen, hebben een stalen kern.



Aan de boompalen zijn tuidraden bevestigd welke in de grond zijn verankerd en afgespannen met stalen schroefelementen. Met de hoogte is uiteraard rekening gehouden zodat het hoge vrachtverkeer geen last zal hebben van de boombruggen. De loshangende touwen van de boombruggen zijn verbonden met de bomen langs de weg, hierdoor kunnen boommarters en eekhoorns via de touwroute de weg veilig oversteken.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hoe krijg je een bedrijvenpark honderd procent circulair?

31 mei om 13:37 uur
Hoewel bedrijventerreinen vaak aan de rand van de stad liggen, zijn het plekken waar inwoners veel tijd…
Lees verder »
descriptionArtikel

Met Artificial Intelligence kan veel meer dan parkeerbeheer

22 mei om 13:03 uur

Artificial Intelligence (AI) is allang geen ver-van-ons-bed-show…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatscores helpen Tilburg verduurzamen

11 mei om 13:56 uur
Tilburg wil ook in de toekomst een plek zijn waar mensen gezond en gelukkig kunnen wonen, werken en verblijven.…
Lees verder »
flash_onNieuws

Zaanstad maait natuurlijkvriendelijker en biodivers

10 mei om 19:53 uur
Zaanstad maait dit jaar natuurlijkvriendelijker en biodivers. "Door waar het kan minder te maaien, zorgen we beter…
Lees verder »
descriptionArtikel

‘Het meetbaar maken van circulariteit staat nog in de kinderschoenen’

10 mei om 13:11 uur
Furns Straatmeubilair is, als relatief jong bedrijf, sinds de oprichting in 2009 bezig om duurzaam en circulair te…
Lees verder »
descriptionArtikel

Smart City: ‘de trein is nog niet in volle gang’ 

4 mei om 14:07 uur
Wanneer is een stad slim? Hebben we de voordelen die een slimme openbare ruimte ons kan bieden goed in beeld of…
Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Dongen een circulaire brug kreeg 

2 mei om 14:52 uur
Eind januari 2023 konden de eerste fietsers en voetgangers aan de Sportlaan in Dongen gebruik maken van de nieuwe…
Lees verder »
descriptionArtikel

Uitgebreide co-creatie levert Hengelo een ‘groen doe-marktplein’ op

17 apr om 13:46 uur
"Op het marktplein kwam alles samen wat de Hengeloër niet goed vond aan de binnenstad", zegt programmamanager…
Lees verder »