CO2-neutrale NewLife lichtmasten geplaatst

woensdag 28 januari 2015
timer 2 min
Op dinsdag 27 januari is de eerste NewLife lichtmast geplaatst in Nieuwkuijk. Het betreft een oude mast die omgebouwd is tot nieuw product met een beduidend lagere inzet van energie en dus lagere kosten met zich meebrengt. Daardoor kan de lichtmast zo'n 30 jaar langer mee.

Resultaat van jarenlange samenwerking

De lichtmast is geïnstalleerd door burgermeester Jan Hamming en Vincent Alberts, Sales Manager Nederland bij Sapa Pole Products, aan de Tuinbouwweg in Nieuwkuijk. De NewLife masten zijn een product van jarenlange samenwerking tussen de gemeente Heusden en Sapa Pole Products. De mast in Nieuwkuijk stond vorig jaar nog op de Spoorlaan in Drunen en is na ontmanteling ingekort naar een lichtpunthoogte van zes meter. Het gebruikelijke omsmelten van de mast, volgens het Take Back principe (zie onder), was niet nodig omdat het resterende productieproces opnieuw doorlopen is. Vervolgens is de mast geplaatst in Nieuwkuijk. 
 

Take Back

In het Take Back systeem sluit de gemeente Heusden samen met Sapa de aluminium kringloop door afgeschreven lichtmasten om te smelten tot nieuwe. In één proces is er inzicht in het hergebruik van materialen en het duurzaam verwerken hiervan. Medewerkers van Baanbrekers ontmantelen de lichtmasten. Het zogenoemde Take Back systeem komt dus niet alleen de materiaalstromen ten goede, maar ook de arbeidsparticipatie.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe kunnen we de balans tussen de belangen van volwassenen en kinderen bij de inrichting van de buitenruimte verbeteren?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deventer geeft voetganger hoogste prioriteit in binnenstad

22 okt om 10:08 uur

De gemeente Deventer zet de voetganger bovenaan bij de inrichting van de binnenstad en de wijken eromheen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autonome zonneverlichting als antwoord op netcongestie

21 okt om 10:00 uur

Nederland staat voor een ongekende uitbreiding van het elektriciteitsnet. Tegelijkertijd krijgen steeds meer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energiezuinig verlichten met oog voor mens en natuur

18 okt om 09:26 uur

Hoe verlicht je drukke fietsroutes zonder onnodige lichthinder voor de natuur? De gemeente Dronten wilde vooral…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »