Dit zijn de sociale bankjes in het straatbeeld

woensdag 19 juli 2017
timer 2 min
In veel steden typeren ze het straatbeeld: de sociale bankjes of stoeltjes. Het zijn betonnen bankjes of stoeltjes die met een mozaïekpatroon zijn versierd. Elk exemplaar is uniek en het ontwerp heeft vaak iets te maken met de plek waar het geplaatst is.

Een van de kunstenaars die deze bankjes en stoeltjes maakt is John Evers. Samen met het bedrijf Spereco Holland BV brengt hij ze op de markt.

Gedachtegoed

Niet alleen dienen de bankjes en stoeltjes als leuke aankleding van een straat of park, er zit een heel gedachtegoed achter. De laatste jaren zijn er in veel gemeenten verschillende zitgelegenheden weggehaald. En dan vooral in woonwijken die een stuk van het centrum van de stad af liggen. Door het weghalen van deze zitplaatsen zijn ook de ontmoetingsplekken in de wijken verdwenen. Om deze sociale verkilling tegen te gaan, zijn de sociale bankjes en stoeltjes ontstaan. Het is zelfs mogelijk om samen met de buurt zelf een patroon te ontwerpen voor op het bankje/stoeltje, en het uiteindelijk ook samen te maken. Dit brengt mensen dichter bij elkaar, zoals het hoort in een woonwijk.

Voordelen

Zoals al genoemd zijn de sociale bankjes van beton gemaakt, versierd met mozaïek. De keuze van mozaïek is niet geheel toevallig. Dit materiaal heeft namelijk vele voordelen. De uv-stralen van de zon hebben geen vat op de kleuren, zo zal het bankje altijd mooi blijven. Mozaïek is überhaupt zeer weersbestendig. Het zet niet uit in de zomer, krimpt niet in de winter en zuigt ook geen vocht op zodat het niet kapot kan vriezen. Verder is het materiaal makkelijk schoon te maken en moeilijk kapot te krijgen.

 

Naast de mozaïeken versie zijn de bankjes en stoeltjes ook in neutraal beton verkrijgbaar. Zowel gewoon betonkleur grijs, of op aanvraag andere kleuren. Meer informatie over de bankjes kan opgevraagd worden bij Spereco Holland BV.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »