'Dit zou ik in elke gemeente willen'

zondag 8 februari 2015
timer 3 min
In de nieuwbouwwijk Pannenschuur Buiten in Oisterwijk ligt een speelpark. Dit park is gerealiseerd door een nauwe samenwerking tussen verschillende partijen, met burgerparticipatie als kern van het project. Hoe is deze samenwerking tot stand gekomen en wat maakte hem zo succesvol?

Groen verbindt

De gemeente Oisterwijk startte het project in oktober 2013. Het plan was om van het centraal gelegen braakliggende terrein een duurzame en modern ogende plek voor natuurlijk spelen te maken. De gemeente besloot in een vroeg stadium al de betrokkenheid van de bewoners in te willen zetten, maar wegens de grootte van het project was er behoefte aan advies. Daarop schakelde Lars Wierts, beleidsmedewerker samenleving bij gemeente Oisterwijk, de expertise van Petra Wevers van KrachtigBuiten in.
 

Zij maakte werk van de gewenste burgerparticipatie door veel burgerbijeenkomsten te organiseren. In de eerste legde ze haar ideeën voor het terrein voor, maar ze merkte direct enige terughoudendheid. “Het was erg stil vanuit de burgers. Je kon zien dat ze gewend waren van de gemeente te horen wat de bedoeling was. Toen ik duidelijk maakte dat wij juist hun inbreng wilden, ging men actief meedenken en meedoen.”
 

Hun ideeën waren talrijk en vonden bijna allemaal een plekje in het ontwerp. Daarbij kwamen enkele elementen duidelijk naar voren: groen, veiligheid en water. Ook moest het park een aantrekkelijke plek voor jong en oud worden. Op basis van dat advies werkte BTL Advies een indeling van het park uit, die werd uitgevoerd door BTL Realisatie, vestiging Haaren. Iedere uitwerking koppelde Wevers terug aan de buurtbewoners, zodat zij betrokken en geënthousiasmeerd raakten en zodat hun rol in het beheer en behoud van het park duidelijk werd.
 

Lees verder in Straatbeeld

Dit artikel komt uit Straatbeeld nummer 1 van 2015, dat afgelopen vrijdag is verschenen. Verder lezen? Als lid van Acquire Publishing kunt u deze editie nalezen in onze digitale bibliotheek.
 

Meld u hier aan en profiteer ook van vele andere voordelen. U kunt dit nummer ook los nabestellen door een mail te sturen naar klantenservice@acquirepublishing.nl.
 

In magazine BuitenSpelen leest u verder over het speelpark in Oisterwijk, met name over de geplaatste speeltoestellen van speeltoestellenfabrikant Speelmaatje. Tevens krijgt u diverse tips over de realisatie van een natuurlijk spelen park. Als lid van Acquire Publishing kunt u dit nummer op de dag van verschijning ontvangen.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Groen als prioriteit: gemeenten aan zet in nieuwe coalities

17 mrt om 14:23 uur

Gemeenten staan voor cruciale keuzes over klimaat, leefbaarheid en woningbouw. Koninklijke VHG roept lokale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
person_outlineBlog

De top 8 van gasthoofdredacteur Eline van Weelden

9 mrt om 10:01 uur

We vroegen Eline van Weelden, gasthoofdredactuer van Straatbeeld nummer 6, waar ze haar inspiratie vandaan…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »