Energy Pavilion is ‘kinetisch bos van molens’

dinsdag 12 juli 2016
timer 2 min
Eind juni 2016 werd het jaarlijkse Triumph Pavilion in Londen gerealiseerd in de vorm van het Energy Pavilion, een installatie van talloze kleine molens. Het paviljoen creëert een speelse ontmoetingsplek, maar is vooral bedoeld om bezoekers bewust te maken van onze invloed op de omgeving.

Het jaarlijkse Triumph Pavilion competitie van ArchTriumph daagt ontwerpers uit een tijdelijk, vrijstaand, mobiel en moderne showcase te realiseren. Het project is een viering van architectuur en ontwerp door te experimenteren in vorm, functie en materiaal, met als doeleinde een bijdrage te leveren aan onze maatschappij.
 

Kettingreactie

Het Energy Pavilion (ook wel ‘Pinwheel’), ontworpen door Five Line Projects en uitgevoerd door Arup, legt de focus op energie. Het paviljoen is een ‘bos van roestvrij stalen buizen’ waarop talloze molentjes bevestigd zijn. Door aan één molen te draaien, worden ook de aangrenzende molens in beweging gezet, wat resulteert in de ‘kabbelend effect door het bos’.



Dit effect is bedoeld als metafoor voor de ‘collectieve energie van onze gemeenschap’: de handeling van één individu kan een kettingreactie in de hele maatschappij veroorzaken. Het paviljoen is natuurlijk ook letterlijk een kinetisch landschap. Het ontwerp is geheel gericht op interactie met de gebruiker en is derhalve uitnodigend en toegankelijk.


Het Energy Pavilion is 64m2 groot en is grotendeels uitgevoerd in bamboe. Andere materialen zijn roestvrij staal, hout, CLT-panelen en aluminium. Het paviljoen is gerealiseerd in een openbaar park naast het Museum of Childhood in Londen. 



Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt openbare ruimte met sterk handboek

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Haarlemmermeer wil fors investeren in openbare ruimte

10 feb om 13:58 uur

De openbare ruimte in Haarlemmermeer gaat de komende jaren flink op de schop. De gemeente wil samen met…

Lees verder »