Hoe moeten we omgaan met klimaatverandering?

maandag 20 augustus 2018
timer 1 min
Gemeenten hebben een belangrijke rol in het nemen van maatregelen om klimaatverandering in steden en dorpen te verminderen. Tijdens de Vakbeurs Openbare Ruimte op 26 en 27 september in Jaarbeurs Utrecht vertelt meteoroloog Helga van Leur over de impact van klimaatverandering op Nederland en reikt ze klimaatvriendelijke keuzes aan.

In een paneldiscussie spreekt zij met een groenbeheerder, een duurzame boomteler en een groenvoorziener. De centrale vraag in deze discussie: hoe vertalen jullie de veranderende omstandigheden in het klimaat naar een toekomstbestendige vitale, groene stad?

Hoe gaat een stad er bijvoorbeeld uit zien in een circulaire wereld en welke rol speelt groen daarin? Welke bijdrage kunnen boomtelers en groenvoorzieners hierin leveren? Gedacht kan worden aan de inzet van duurzaam geteelde producten en hergebruik van materialen. U krijgt antwoord op deze en andere vragen als u ’s middags deelneemt aan de GroenInspiratie Tour

Klik hier voor meer informatie over de lezing van meteoroloog Helga van Leur.

Voor meer informatie over de Vakbeurs Openbare Ruimte en aanmelden als bezoeker klikt u hier.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen naar circulariteit en klimaatadaptatie op sport- en speelplekken

20 feb om 09:12 uur

De openbare ruimte staat onder druk: gemeenten willen sport- en speelplekken toekomstbestendig maken, terwijl…

Lees verder »