Sint Jansbeek wint prijs voor ruimtelijke kwaliteit

maandag 26 november 2018
timer 2 min
De Arnhemse Sint Jansbeek heeft de Gelderse Prijs voor ruimtelijke kwaliteit van 2018 gewonnen. De Walk of Wisdom in Nijmegen ging er met de publieksprijs vandoor.

De Gelderse Prijs voor ruimtelijke kwaliteit wordt eens in de twee jaar uitgereikt, schrijft provincie Gelderland op haar website. Het thema van dit jaar was ‘landschap nieuwe stijl’. Voor de winst van de vakjuryprijs en de publieksprijs worden beide 10.000 euro uitgereikt. De winnaars krijgen hiermee financiële steun in de rug om hun project uit te voeren.

Sint Jansbeek

Het stedelijke beeklandschap de Sint Jansbeek is volgens de jury een gebiedsverandering met lef, waaraan een voorbeeld genomen kan worden. Het resultaat kan met recht een landschap nieuwe stijl genoemd worden.


Herwaardering van het bekenlandschap speelt een essentiële rol bij de Sint Jansbeek. De beek heeft met zijn historische karakter in meer of mindere mate teruggekregen. De manier waarop de Sint Jansbeek het verleden verbindt met de toekomst is bewonderenswaardig volgens juryvoorzitter Jan Terlouw.

Samenwerking

Voor de opwaardering van de Sint Jansbeek hebben de gemeente en inwoners samengewerkt. De bewoners hadden het plan de Sint Jansbeek, die onzichtbaar onder het Arnhemse centrum doorliep, weer terug te brengen in het landschap van de binnenstad. Dit is uitgewerkt met betrokkenheid van het waterschap, omwonenden en ondernemers. De eerste fase is nu gereed. De gewonnen cheque is nu een impuls voor de tweede fase. Met het realiseren van deze fase wordt de gehele historische loop hersteld.


De meningen van het publiek en de vakjury liepen enigszins uiteen. Het publiek verkoos als winnaar het Walk of Wisdom-project, dat met 336 van de 1712 stemmen won. Walk of Wisdom is een pelgrimsritueel: een week lopen zonder telefoon of internet. De essentie van de Walk of Wisdom is dat je met andere ogen kijkt naar de wereld waarin je leeft. Voor elke pelgrim die deze uitdaging voltooit, gaat een euro naar cultuur- en natuurprojecten die langs de route gevestigd zijn.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Furns: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 08:36 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »