Van wie is de buurt? De omgevingswet en de zeggenschap over de openbare ruimte

donderdag 16 september 2021
timer 2 min
De aanstaande Omgevingswet bundelt en vereenvoudigt de regels voor ruimtelijke projecten. Voor burgers, maatschappelijke organisaties en bedrijven wordt het makkelijker om met plannen te komen en zo invloed te hebben op hun omgeving.

Hoe mooi de intenties misschien ook zijn, de wet is vooral een Luilekkerland voor projectontwikkelaars en andere initiatiefrijke partijen. Met genoeg tijd, geld en kennis hebben zij een enorme voorsprong op gewone burgers, die hun eigen belangen moeten behartigen in hun vrije tijd. Minder goed gebekte of handige burgers, waaronder ook kinderen en jongeren, komen hiermee nog verder op achterstand. Zo gaat de Omgevingswet de kansenongelijkheid verder versterken. De wet lijkt niet meer tegen te houden. Hoe kunnen we ervoor zorgen dat de belangen van de jeugd worden geborgd?

Deelnemen

Dit Speelforum vindt op donderdag 23 september van 12 tot 13 uur live plaats tijdens de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Jaarbeurs in Utrecht. Voor deze beurs kunt u vooraf een gratis toegangskaart reserveren. Het Speelforum is in Lezingenzaal 1 op de Beursvloer. Apart reserveren voor het Speelforum is niet mogelijk. Voor meer informatie en uitkomsten van het debat kunt u mailen naar info@ruimtevoordejeugd.nl. Het Speelforum is een initiatief van Platform Ruimte voor de Jeugd en International Play Association. Acquire biedt organisatorische ondersteuning.

Met medewerking van:

  • Huri Sahin, voorzitter van het Kinderrechtencollectief
  • Thijs Banninga, omgevingswetdeskundige en adviseur buitenruimte bij OBB speelruimtespecialisten
  • Froukje Hajer, voorzitter Ruimte voor de Jeugd

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden in een

4 dec om 09:32 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Kenny Kersjes

3 dec om 09:59 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »