Zo hoort burgerparticipatie!

maandag 19 januari 2015
timer 1 min
'Dit zou ik in elke gemeente willen,' aldus Petra Wevers van adviesbureau KrachtigBuiten. Het in 2014 gerealiseerde natuurspeelpark in Oisterwijk bewijst dat een hechte samenwerking tussen gemeente, instanties en burgers een locatie kan opleveren die naadloos in een betrokken wijk past.

In de nieuwbouwwijk Pannenschuur Buiten in Oisterwijk is een speelplek gerealiseerd: het Jacques Kieftpark. Een plek waar groen en water elkaar vinden, waar kinderen de ruimte hebben om te spelen en tegelijkertijd door ouderen de rust genomen kan worden. Als blikvanger reikt een robuuste klimtoren zo hoog als de omliggende nieuwbouwwoningen, die het park lijken te omarmen. Burgerparticipatie stond hoog in het vaandel bij het realiseren van dit project, waardoor alle betrokken partijen zo goed mogelijk konden voorzien in de behoeften van de buurtbewoners.
 

Lees verder

Dit artikel verschijnt in Straatbeeld nummer 1 van 2015 (verschijnt 6 februari). Dit nummer ontvangen? Als u deze week lid wordt van Acquire Publishing, krijgt u het magazine op de verschijningsdatum toegestuurd. U kunt zich hier aanmelden.
 

Met een lidmaatschap heeft u bovendien ongelimiteerd toegang tot onze digitale bibliotheek, waarin u alle verschenen nummers van Straatbeeld en diverse andere magazines kunt nalezen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Breda uitgeroepen tot meest speelvriendelijke gemeente van Nederland

11 apr om 13:21 uur

De gemeente Breda heeft de Jantje Beton Prijs 2025 gewonnen en mag zich de komende twee jaar de meest…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »