Verhoogde plantenbakken met zitranden voor Paleiskwartier ‘s-Hertogenbosch

dinsdag 14 juli 2020
timer 2 min
Aan de westkant van het Centraal Station in ‘s-Hertogenbosch vind je het Paleiskwartier, een hypermoderne wijk die nog volop in ontwikkeling is. Het oog, een open plek midden op het Kanseliersplein, biedt ruimte voor kleine evenementen en om even te zitten. CM3 custom-made engineerde en plaatste in opdracht van KWS Infra de verhoogde plantenbakken met houten zitranden.

In het Paleiskwartier tref je diverse appartementencomplexen, onderwijsinstellingen, het Paleis van Justitie, advocatenkantoren, bedrijven, cafés, restaurants en winkels. BPD Rotterdam ontwierp de inrichting van het Kanseliersplein. Om de vele bewoners, scholieren, medewerkers en passanten de gelegenheid te bieden om even buiten te lunchen of te rusten, zijn op het plein meerdere zitranden gecreëerd: drie zitgelegenheden van 3 meter en twee van 7,5 meter.  

Bijzondere constructie 

Ruud van Eggelen van CM3 custom-made opperde in het materiaalvoorstel voor de zitranden om Cumaru FSC te gebruiken. “Deze zeer duurzame houtsoort is afkomstig uit Zuid-Amerika en gaat zeer lang mee. Naast de uitstekende kwaliteit heeft het hout ook een warme en uitnodigende uitstraling”, vindt Van Eggelen. Bijzonder aan de ronde constructie is dat er uitbreekhoeken zijn aangebracht. Hierbij is nauw samengewerkt met de gemeente ’s-Hertogenbosch. “Omdat de nabij gelegen horeca, winkels en bioscoop moeten worden bevoorraad, rijden er vaak grote voertuigen. Mocht er per ongeluk een rand worden geraakt door een bestuurder, dan breekt er slechts een klein gedeelte van de constructie af”, legt de ontwerper uit.  

Cortenstalen plantenbakken 

De beplanting in de verhoogde bakken is een mix van bodembedekkers, hoge grassen, bloeiende struiken en bomen. Zodoende ontstaat door de seizoenen heen een verassend en wisselend beeld. CM3 custom-made creëerde voor de groenbakken gebogen randen van cortenstaal. “Het is voor mij altijd de uitdaging om een brug te slaan tussen esthetiek en techniek”, aldus Van Eggelen.   

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »