Vrijwel alle Amsterdamse straatverlichting met energiezuinige ledlampen

dinsdag 12 december 2023

Eind 2024 bestaat de openbare verlichting in Amsterdam voor 97 procent uit ledverlichting. De gemeente trekt hiervoor 32,5 miljoen euro uit.

De ledlampen gebruiken minder energie en gaan langer mee, waardoor veel energie bespaard wordt en de CO2-uitstoot daalt. "Zo dragen we bij aan klimaatdoelen en wordt de lucht schoner", zegt de gemeente op haar website. "Ook geven led-lampen minder storingen en schijnen ze gericht. Planten en dieren hebben dan minder last van het licht van de omgeving."

Lampen boven de weg aan kabels

Veel lampen in Amsterdam zijn bij het onderhoud al vervangen door ledlampen. Amsterdam gebruikt het extra geld om lampen te vervangen die op moeilijke plekken hangen, zoals aan kabels boven de weg. 

Voor de laatste 3 procent van alle verlichting heeft de gemeente meer tijd nodig. "Dit is maatwerk. Zoals het verlichten van bijzondere gebouwen en decoratieve verlichting. We verwachten dat deze laatste loodjes uiterlijk in 2026 ook voor elkaar zijn."

bron: gemeente Amsterdam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »

Schréder neemt Edge Machines over

25 jun om 09:41 uur

Schréder, wereldwijd leider in slimme buitenverlichtingsoplossingen, kondigt de overname aan van het…

Lees verder »
descriptionArtikel

De wildeplannenfase, het ideale startpunt voor integraal lichtadvies

25 jun om 08:10 uur

Ruben Fernandes, ontwerper en adviseur stedelijke en architecturale verlichting bij CLAFIS Team Verlichting,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

11 jun om 08:20 uur

Maastricht vervangt haar volledige openbare verlichting, maar niet met meer van hetzelfde. De stad koos voor…

Lees verder »
flash_onNieuws

Zwolle licht drie historische iconen opnieuw aan

10 jun om 12:02 uur

Studio DL gaat de Peperbus, de Sassenpoort en het stadhuis van Zwolle voorzien van een nieuw lichtontwerp.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »