Duitsland kopieert Nederlandse methode beeldgericht onderhoud

dinsdag 20 september 2016
timer 2 min
Op vrijdag 16 september is de Duitse Bildqualitätskatalog Freianlagen (BK FREI) gepresenteerd tijdens de GaLaBau Messe, een tweejaarlijkse groenvakbeurs, in Nürnberg. Deze methode voor beeldgericht onderhoud is overgenomen vanuit Nederland.

Ontbrekende methode in Duitsland

In Duitsland was er nog geen methode om op een inzichtelijke manier te communiceren en contractafspraken te maken over de kwaliteit van het beheer en onderhoud van de buitenruimte. De gedetailleerde systemen met onderhoudsmaatregelen, -frequenties en –kosten die er wel zijn, worden voornamelijk gebruikt door vakspecialisten. Om nieuwe mogelijkheden te kunnen creëren voor communicatie en regievoering in het beheer van de openbare ruimte, is de Nederlandse methode naar Duitsland gehaald.
 


Hans Gageler (GRIS CONSULT Gageler, links) en Karl-Heinz Kerstjens (president FLL, rechts) met de eerste exemplaren van de Duitse Bildqualitätskatalog Freianlagen. In het midden staat Harro Verhoeven van CROW met de Nederlandse Kwaliteitscatalogus openbare ruimte.

Hans Gageler (GRIS CONSULT Gageler, links) en Karl-Heinz Kerstjens (president FLL, rechts) met de eerste exemplaren van de Duitse Bildqualitätskatalog Freianlagen. In het midden staat Harro Verhoeven van CROW met de Nederlandse Kwaliteitscatalogus openbare ruimte.

 


Vertaling naar Duitse situatie 

De Bildqualitätskatalog Freianlagen wordt gepubliceerd door het Forschungsgesellschaft Landschaftsentwicklung Landschaftsbau (FLL), een Duits kennisplatform voor openbaar groen. Het bureau GRIS CONSULT Gageler heeft onder begeleiding van een omvangrijke FLL-werkgroep de Nederlandse beeldsystematiek vertaald naar de specifieke Duitse situatie. Zo bevat de Duitse versie aangepaste foto’s en zijn er enkele beeldmeetlatten en ambitiethema’s toegevoegd.


Met de catalogus kunnen bestuurders samen met beheerders strategische keuzes maken over de gewenste onderhoudsniveaus. Daarnaast kunnen ze in de gaten houden welke kwaliteiten daadwerkelijk worden gerealiseerd en hier met buurtbewoners en andere belanghebbenden over communiceren. Bovendien bevat de catalogus meetbare prestatie-eisen waarmee contractafspraken worden gemaakt met aannemers.

In de toekomst zullen de Duitse partijen en het CROW ervaringen met beeldgericht werken uitwisselen.

Duitsland kopieert Nederlandse methode beeldgericht onderhoud

Hans Gageler (eigenaar GRIS CONSULT Gageler, links) en Robert Stuurman (hoofd kenniscluster Beheer Openbare Ruimte en Infrastructuur van CROW, rechts) bij de ondertekening van de overeenkomst voor de uitgave van de Duitse kwaliteitscatalogus.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
flash_onNieuws

Haarlemmermeer wil fors investeren in openbare ruimte

10 feb om 13:58 uur

De openbare ruimte in Haarlemmermeer gaat de komende jaren flink op de schop. De gemeente wil samen met…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kunst van placemaking: van 'space' naar 'place'

9 feb om 08:00 uur

In de stad zijn er plekken waar niets lijkt te gebeuren – en plekken waar iedereen zich thuis voelt. Wat maakt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het schoolplein dat koelt, leert en verbindt

6 feb om 08:54 uur

Eline Ranshuysen ontving begin 2025 de Koudstaal Talent Award voor haar afstudeeronderzoek naar innovatieve en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Almelo stelt stedenbouwkundig plan nieuwe huiskamer van de stad vast

5 feb om 14:34 uur

De gemeenteraad van Almelo heeft eind januari het stedenbouwkundig plan voor de Stadskade officieel vastgesteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »