Deze afvalbak tjilpt als bedankje voor het weggooien van afval

vrijdag 6 oktober 2017
timer 2 min
De Trash Tree van Francien Fleuren en Marcel Lamers is dinsdag door de jury van ontwerpwedstrijd ‘Wat een (afval)bak’ gekozen als beste ontwerp voor een interactieve afvalbak.

Deze afvalbak in de vorm van een boom onderscheidt zich volgens de jury van de rest doordat er een 'gevoel' van uitgaat. De Trash Tree werkt op zonne-energie, licht op in het donker en er klinkt vogelgeluid - als bedankje van de natuur - als er afval in gegooid wordt.

Interactieve prullenbak

De ontwerpwedstrijd is een initiatief van de gemeentes Eindhoven en Tilburg. Iedereen was welkom om ideeën voor een interactieve prullenbak in de openbare ruimte in te zenden. In het Ontdekstation in Tilburg zijn tien ontwerpen gepresenteerd. De tien deelnemers kregen ieder vijf minuten de tijd om hun ontwerp te pitchen. Naast originaliteit werden de ontwerpen onder meer beoordeeld op beheersbaarheid en in hoeverre het ontwerp 'hufterproof' is, maar vooral ook of met het ontwerp bereikt wordt dat mensen hun afval in de bak gooien en niet op straat.


Fleuren en Lamers ontvingen voor hun ontwerp een cheque ter waarde van 1.000 euro, om de Trash Tree verder te ontwikkelen. Ook wordt hun ontwerp in de schijnwerpers gezet tijdens het congres ‘Rendement van Schoon’ op 20 november.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podiumbank opvallende blikvanger in Tilburgse Binnentuin

10 sep om 14:14 uur

Op 3 maart 2026 werd de Binnentuin, een van de verblijfsruimten in de Tilburgse Spoorzone, officieel geopend,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt van hitte een integrale opgave

7 sep om 15:15 uur

Nederland warmt op en de zomers worden extremer. In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dankzij slimme technologie betere participatie in Sittard-Geleen

7 sep om 10:00 uur

Hoe richt je een buurt zo klimaatrobuust mogelijk in en hoe neem je bewoners daarin mee? De gemeente Sittard-…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: ZonneBouwHekken

7 sep om 09:20 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Green2Grow

7 sep om 09:15 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »