Fietsenoverkapping met glazen wanden

woensdag 22 mei 2019
timer 1 min
Voor een bioscoop in Tilburg bouwde Jan Kuipers Nunspeet een fraaie fietsenoverkapping in de stijl van het hoofdgebouw.

In Tilburg, naast een bioscoop in het uitgaansgebied Stappegoor, heeft Jan Kuipers onlangs een bijzondere fietsenoverkapping op basis van model 800 geleverd en gemonteerd. De overkapping heeft een afmeting van ca 10 x 30 meter en is toegankelijk d.m.v. 2 enkele draaideuren in de voorgevel en 1 draaideur in de achtergevel. De wanden bestaan uit heldere hardglas panelen. De gehele constructie is in kleur uitgevoerd.


Het bijzondere aan de overkapping is vooral de voorgevel. Deze komt overeen met de gevel van de bioscoop en bestaat uit een glazen vliesgevel van 4,25 meter hoog, opgebouwd uit aluminium klemlijsten en achterliggende stalen kolommen. De klemlijsten zijn gepoedercoat in 5 verschillende kleuren. De gevel van de bioscoop wordt hiermee doorgetrokken in de fietsenoverkapping.


De voor-en zijgevel zijn bestickerd met de tekst “fietsen”. Verder is de overkapping voorzien van Ledverlichting, aangestuurd door een tijdschakelaar met schemersensor.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte groeit opnieuw: hallen al in de zomer volgeboekt

21 sep om 11:00 uur

Op 23 en 24 september 2026 vindt in Jaarbeurs Utrecht de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Mart van Alem van…

Lees verder »