Rotterdam maakt stad stukje weerbaarder

vrijdag 1 februari 2019
timer 2 min
De gemeente Rotterdam gaat op de Meent en de Witte de Withstraat weerbaarheidsmaatregelen plaatsen. In de straten komen verzwaarde, in de grond verankerde paaltjes, zitbanken, boombakken, fietsbeugels en terrashekken.

Deze vorm van weerbaarheidsmaatregelen zorgt ervoor dat het open karakter van de straten behouden blijft, maar deze straten wel weerbaarder worden. De werkzaamheden starten op maandag 4 februari. Deze duren op de Witte de Withstraat tot 29 maart en op de Meent tot 17 mei.

Alert op aanslagen

De maatregelen worden getroffen vanwege het aantal aanslagen van de afgelopen jaren. Vooral op plekken waar veel mensen bij elkaar komen, is alertheid vereist. Daarom gaat de gemeente op de Witte de Withstraat en de Meent preventieve veiligheidsmaatregelen treffen die de weerbaarheid van de straten verhogen. 

Uitgangspunten 

Bij de werkzaamheden rondom het weerbaarder maken van de Rotterdamse straten worden de volgende uitgangspunten in acht genomen:
- De woningen, winkels en horeca moeten ten alle tijde bereikbaar zijn
- Er wordt zoveel mogelijk vanaf het trottoir gewerkt om de overlast voor het verkeer tot een minimum te beperken
- Er moet altijd een route beschikbaar zijn voor hulpdiensten
- Het plaatsen van de terrashekken gebeurt zo snel mogelijk, zodat de ondernemers geen last hebben van de werkzaamheden.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podiumbank opvallende blikvanger in Tilburgse Binnentuin

10 sep om 14:14 uur

Op 3 maart 2026 werd de Binnentuin, een van de verblijfsruimten in de Tilburgse Spoorzone, officieel geopend,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt van hitte een integrale opgave

7 sep om 15:15 uur

Nederland warmt op en de zomers worden extremer. In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dankzij slimme technologie betere participatie in Sittard-Geleen

7 sep om 10:00 uur

Hoe richt je een buurt zo klimaatrobuust mogelijk in en hoe neem je bewoners daarin mee? De gemeente Sittard-…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: ZonneBouwHekken

7 sep om 09:20 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Green2Grow

7 sep om 09:15 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »