Twee jaar lang skatepark naast Jaarbeursplein

woensdag 15 mei 2019
timer 1 min
Tussen het Jaarbeursplein en de voormalige bushaltes bij Utrecht Centraal, komt twee jaar lang een skatepark. Zowel sporters met als zonder wielen kunnen hier hun energie kwijt.

Daarmee is het skatepark een prima stop voor het hardloop- of bootcamprondje, schrijft CU 2030. In het skatepark zijn verschillende oude onderdelen van het voormalige skatepark 'The Yard' terug te vinden. Hoewel het gaat om een tijdelijke skatebaan, worden er alsnog bomen geplaatst om het geheel van wat meer kleur te kunnen voorzien. 


Het skatepark is waarschijnlijk deze zomer gereed. Afgelopen week is begonnen met de voorbereidende werkzaamheden. Het skatepark blijft twee jaar op deze locatie, tot wordt begonnen met de bouw van het Jaarbeurspleingebouw. Vanaf dat moment krijgen verschillende onderdelen van het skatepark een bestemming/doel elders in de stad. Naast de skatevoorzieningen komen er in het park ook toestellen voor het boefenen van urbansports zoals freerunning en bootcamp. 


De bomen langs het skatepark worden mede mogelijk gemaakt door Wonderwoods Development. Een aantal bedrijven uit het Utrechtse stationsgebied maakt de komst van de skatevoorziening financieel mede mogelijk via het Ondernemersfonds Utrecht. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kinderen en volwassenen in de buitenruimte: hoe vinden we de balans?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deventer geeft voetganger hoogste prioriteit in binnenstad

22 okt om 10:08 uur

De gemeente Deventer zet de voetganger bovenaan bij de inrichting van de binnenstad en de wijken eromheen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »