Europese steden zwichten voor lichtgevende wipwappen

vrijdag 2 december 2016
timer 1 min
In Brussel staan sinds kort dertig lichtgevende wipwappen. Als onderdeel van het winterfestijn Plaisir d’hiver zijn de interactieve wipwappen geplaatst in de Belgische hoofdstad.

De Impulse, zoals de high-tech speeltoestellen heten, zijn ontwikkeld door het uit Toronto afkomstige Lateral Office en CP Design uit Montreal. De wipwappen geven licht op basis van led, maar maken eveneens geluid. Eerder stonden de lichtgevende wipwappen in Londen. In Brussel zijn de wippen het pronkstukken van het populaire winterfestival Plaisir d’hiver. De toestellen staan tot 1 januari in de hoofdstad. Naast Brussel komen de lichtgevende wipwappen ook te staan in de Zwitserse stad Lugano, als onderdeel van het Lugano Arta e Cultura, één van de grootste culturele instellingen van het land.

 

Wanneer de schommels tijdelijk niet in gebruik zijn, gloeien de ingebouwde led-lampjes op een laag niveau. Eenmaal in beweging activeert de wipwap het licht en het geluid. De combinatie van licht, geluid en beweging brengt prachtige effecten teweeg.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

12 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 08:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »